EDUKACJA JEST NAJWAŻNIEJSZA

W dniach 8-14 października Związek Nauczycielstwa Polskiego zorganizował w Warszawie "Miasteczko Edukacyjne". To nowa inicjatywa w ramach akcji protestacyjnej, mająca przybliżyć społeczeństwu problemy współczesnej oświaty. W każdym dniu debata toczyła się wokół zagadnień z jakim borykają się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Mile widziani byli wszyscy, chcący rozmawiać o edukacji.

Tygodniowy plan miasteczka

Sobota 8.10.2022 Temat dnia: Młodzi nauczyciele

Niedziela 9.10.2022 Temat: Czas pracy i warunki pracy nauczycieli

Poniedziałek 10.10.2022 Temat: Rodzice i organizacje pozarządowe w edukacji. Nauka i szkolnictwo wyższe – Bieda na uczelniach

Wtorek 11.10.2022 Temat: Dla kogo ta nauka, dla kogo te uczelnie? Instytuty badawcze na równi pochyłej. Pracownicy wsparcia – niewidoczna i niedoceniana praca w szkołach wyższych

Środa 12.10.2022 Temat: Pomoc psychologiczno-pedagogiczna i edukacja włączająca

Czwartek 13.10.2022 Temat: Pracownicy niepedagogiczni. Finansowanie oświaty i wynagrodzenia

Piątek 14.10.2022 Temat: Podstawa programowa i treści nauczania

Akcja zakończyła się 15 października pikietą przed gmachem MEiN. Przedstawiciele naszego oddziału czynnie uczestniczyli zarówno w panelach dyskusyjnych jak i w pikiecie. Poniżej fotorelacja z naszych działań.